Διεθνείς Συμμετοχές

1986

1. ΟΥΓΓΑΡΙΑ  (ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ)

18/11-01/12/1986

1987

1. ΟΥΓΓΑΡΙΑ  (ΣΕΓΚΕΤ)

11-20/07/1987

1988

1. ΓΑΛΛΙΑ  (ΝΙΚΑΙΑ)

07/1988

1989

1. Λ.Δ. ΚΟΡΕΑΣ  (ΠΙΟΝ – ΓΙΑΝΚ)

01-08/07/1989

1990

1.     ΡΩΣΙΑ  (ΜΟΣΧΑ)

11/1990

1992

1.ΤΣΕΧΟΣΛΟΒΑΚΙΑ  (ΠΡΑΓΑ)

28/04-05/05/1992

1993

1. Λ.Δ. ΚΟΡΕΑΣ (ΠΙΟΝ – ΓΙΑΝΚ)

07-21/04/1993

2.     ΓΑΛΛΙΑ (ΛΙΛΛΗ)

21-25/10/1993

1994

1. ΓΑΛΛΙΑ  (ΛΙΛΛΗ-BRAY-DUNES)

11-18/07/1994

1995

1.     ΓΑΛΛΙΑ-ΒΕΛΓΙΟ (BRAY DUNES& MARSINELLE)

08-21/07/1995

1996

1.     ΣΟΥΗΔΙΑ (ΡΕΤΒΙΚ)

22-28/07/1996

1997

1.     ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ  (ΜΙΝΣΚ)

07-14/06/1997

1998

1. ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ  (ΜΙΝΣΚ)

09/1998

1998

1. ΟΥΚΡΑΝΙΑ  (ΚΙΕΒΟ)

06/1998

2. ΕΛΛΑΔΑ  (ΚΑΛΥΜΝΟ)

04-11/08/1998

1999

1. ΦΙΛΛΑΝΔΙΑ

05-12/07/1999

2.     ΜΑΛΤΑ  (ΒΑΛΕΤΑ)

20-26/05/1999

2000

1. ΚΡΗΤΗ   (ΒΑΜΟΣ)

28/07-02/08/2000

3.     ΟΥΓΓΑΡΙΑ  (ΖΕΠΛΕΝ)

04-20/08/2000

4.     ΛΕΥΚΟΡΩΣΙΑ (ΜΙΝΣΚ)

11/2000

2001

1. ΡΟΥΜΑΝΙΑ  (TULCEA) ΠΑΙΔΙΚΟ

02-11/08/2001

2.     ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ  (BURGAS)

18-24/08/2001

2002

1. ΣΛΟΒΑΚΙΑ

29/04-07/05/2002

2. ΑΓΓΛΙΑ (ΛΟΝΔΙΝΟ)

27/06-01/07/2002

3. ΡΟΥΜΑΝΙΑ (TULCEA) ΠΑΙΔΙΚΟ

05-12/08/2002

2003

1.  MEXIKO  (ZACATECAS)

09-25/07/2003

2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ (TOULCEA-KURTA DE ARGUES) ΠΑΙΔΙΚ

09-18/08/2003

2004

1.  ΣΟΥΗΔΙΑ  (ΣΤΟΚΧΟΛΜΗ)

07-10/05/2004

2.  ΕΣΘΟΝΙΑ (VERU) ΕΦΗΒΙΚΟ

13-20/07/2004

3.  ΡΟΥΜΑΝΙΑ(TULCEA) -ΤΜΗΜΑ ΨΕΥΔΑ

06-17/08/2004

4. ΕΛΛΑΔΑ(ΑΘΗΝΑ)

24/07/2004

2005

1.  ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ

28/06 – 09/07/2005

2. ΓΑΛΛΙΑ (ΕΦΗΒΙΚΟ)

07-16/07/2005

3.  ΠΟΛΩΝΙΑ  (ΤΜ. ΨΕΥΔΑΣ )

17-24/07/2005

2006

1.  ΕΛΛΑΔΑ (ΑΡΧΑΓΓΕΛΟ ΠΕΛΛΑΣ)(εφηβ)

19 – 25/07/2006

2.  ΙΣΠΑΝΙΑ (JAEN)(εφηβικό)

27/06 – 05/07/2006

3.  ITALIA (MATEΛΙΚΑ)

30/07 – 08/08/2006

4.  ΛΕΥΚΩΡΩΣΣΙΑ (ΜΙΝΣΚ)

15 – 22/10/2006

5. ΣΥΡΙΑ (ΔΑΜΑΣΚΟ- ALEPPO)

29/10 – 04/11/2006

2007

1. ΚΑΝΑΔΑ(τμήμα Ψευδά)

20/6-08/07/2007

2. ΡΟΥΜΑΝΙΑ (GALARASE)

31/07-07/08/2007

2008

1.  ΑΓΓΛΙΑ (ΛΟΝΔΙΝΟ)

27 – 30/06/2008

2009

1.  ΑΛΓΕΡΙΑ (CITY BELL ABBES)

11 – 19/07/2009

2.  ΡΟΥΜΑΝΙΑ (TOULTSA)

05 – 12/08/2009

2010

1.ΚΙΝΑ(ΣΑΓΚΑΗ)

07-14/05/2010

2.ΕΣΘΟΝΙΑ(Tallin- Karksi- Tartu- Parnu-Kopra  farm)(εφηβ)

08-13/06/2010

2011

1.ΛΕΥΚΟΡΩΣΣΙΑ

19-26/03/2011

2.ΡΟΥΜΑΝΙΑ(TOULTSEA) (Εφηβικό)

07-14/08/2011

2012

1.ΟΥΓΓΑΡΙΑ(Szombathely- Sárvár)(Εφηβικό)

14-21/08/2012

2.Ν.ΚΟΡΕΑ-Anseong-Seorak (Παγκόσμια φολκλοριάδα)

31/09-14/10/2012

2013

1.ΚΑΣΤΕΛΛΟΡΙΖΟ-ΜΥΤΗΛΙΝΗ-ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΑΝΔΡΟ-ΣΥΡΟ-ΡΟΔΟ (με κρουαζιέρα ΕΚΥΣΥ)

8-15/07/2013

2.ΡΟΥΜΑΝΙΑ(TULCEA)

7-14/08/2013

2014

1.Σύρο-Κατάκολο-Κέρκυρα-Κοτόρ-Κεφαλονιά-Σητεία-Λ/σό

27/07-03/08/2014(με κρουαζιέρα ΕΚΥΣΥ)

2.Πάτμο-Μυτηλίνη-Θεσσαλονίκη-Σύρο

24-29/08/2014 (κρουαζιέρα ΛΟΥΗΣ)

2015

1.Ηράκλειο Κρήτη – Άγιοι Σαράντα Αλβανία – Τουπροβνικ Κροατία – Γύθειο Ελλάδα – Αττάλεια Τουρκία (Κρουαζιέρα ΕΚΥΣΥ ΠΕΟ) 22-29/07/2015

2. Πάτμο – Θεσσαλονίκη – Βόλο – Ρόδο (Κρουζιέρα Λούης) 21- 25/08/2015

3. Μυτηλίνη – Κωνσταντινούπολη (Κρουαζιέρα Ρικ) 02-08/09/2015

2016

1. Ρουμανία (Πρασόβ – Πραντ) 22-29/02/2016

2. Κως – Σύρος (Τήνος) – Θεσσαλονίκη – Σκιάθος – Ρόδος (Κρουαζιέρα ΕΚΥΣΥ ΠΕΟ) 02-08/07/2016

 

Copyright © 2013 Πολιτιστικός Όμιλος Βασιλιτζιά. All Rights Reserved. Created by Angelos.